Anket Yaparak Para Kazanmak

Anket Yaparak Para Kazanmak

Yazar: Emre Genel

Birçok insan çeşitli sebeplerden ötürü evde para kazanabilecekleri işlere yönelirler. Nitekim dijital çağı yaşadığımız bu yıllarda bu tip araştırmalar yapmak ve bunlardan faydalanmak hayal ürünü değil. Ayrıca para kazandıran birçok uygulama mevcutken neden kendinizi bu şanstan mahrum bırakasınız ki? Anket yaparak para kazanmak evde para kazanmak isteyenlerin en sık kullandığı yöntemlerden biri. Şimdi konumuzun detaylarına biraz daha yakından bakalım ve anket yaparak para kazanmak için neler yapılması gerekiyor inceleyelim:

Google Ödüllü Anketler

Anket Yaparak Para Kazanmak

Google Surveys’in geliştirdiği bu uygulama, basit bir forma sahip. Telefonunuza Google Play Store’dan indirebileceğiniz uygulama ile karşınıza çıkan anketleri cevaplayarak kredi kazanıyor ve daha sonra bu kredileri kazanca dönüştürüyorsunuz.

Anket yaparak para kazanmak için tek yapmanız gereken ücretsiz “Google Ödüllü Anketler” uygulamasını cep telefonunuza indirmek. Anketlere katılmak için uygulamaya girin ve karşınıza çıkan basit konuları işaretleyin. Başlarda anket soruları sınırlı sayıda gelir ancak devam ettikçe sayıları zamanla artabilir. Telefonlarınızın bildirimleri açık olduğu takdirde, yeni anketler geldiğinde bildirim alabilirsiniz. Anket 2 TL’ye yakın bir kazanç getirir. Karşınıza çıkan sorular “Gittiğiniz en güzel ülke, son aldığınız araba markası” gibi farklı çeşitlerde gelir.

Myiyo Anketleri

Anket Yaparak Para Kazanmak

Myiyo nedir: Uluslararası online araştırma sitesi olan Myiyo da anket yaparak para kazanabileceğiz sitelerden biri. Anketler genelde Pazar araştırması soruları sorulmakta. Sadece Türkiye değil, dünya genelinde hizmet veren şirketler adına anketler yapılıyor. Şirketler, bu anketlerden çıkan sonuçlara göre Pazar stratejisi belirliyor.

Myiyo anketlerinde kazançlarını puan şeklinde oluyor. Ne kadar ankete katılırsanız bu puanlarınız da o kadar çok arıyor ve dolayısıyla kazançlarınız da artıyor. Anket ne kadar zorlayıcı, uzun vakit alan ve değerli olursa kazancınız da o kadar fazla oluyor. Anket puanları genelde 500 ila 10.000 puan arasında değişir. 10 puan 10 Euro’luk bir kazanç sağlıyor. Puanlarınızı paraya çevirebilmenizin yolu ise, en az 20.000 puan sahibi olabilmeniz. Ayrıca Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca gibi dillerde çeşitli anketlere de katılabilmeniz mümkün.

Bunada Göz At  KYK Yurt Başvurusu Sorgulama

SurveyEarn Anketleri

Anket Yaparak Para Kazanmak

Dünya genelinde hizmet veren bir başka anket sitesi olan SurveEarn, üye olarak giriş yapabileceğiniz ve daha sonra katıldığınız ankete bağlı olarak ücret kazanabileceğiniz online bir uygulama. Burada amaç, şirketlerin en iyi uygulamayı piyasaya sürmeden önce kullanıcılara soru sorması ve buna göre geliştirme yapmasına bağlı. Yani potansiyel tüketicilerinin istekleri doğrultusunda ürün geliştirmesine yardımcı oluyor. Şirketin çok fazla müşterisinin olması, çok fazla aktif ve gerçek kullanıcılar tarafından anket yapılmasına imkân sağlaması. Kullanıcılar için olduğu kadar, şirketler için de güvenilir anket şirketleri arasında kabul edilmektedir.

Mobrog Anketleri

Mobrog sitesi Türk kullanıcılara imkân sağlamasının yanında, Türkçe hizmet vermiyor. Çevrimiçi anketlere katılabilmeniz için mobil ve bilgisayar seçenekleri mevcut. Hemen her anket uygulamasında olduğu gibi, kurumsal ve uluslararası şirketlerin ürünleri ve benzeri konularda anket konuları sunuyor ve katıldığınız anketlerle kredi kazanıyorsunuz. Kazandığınız paraları en kolay çekebileceğiniz internet siteleri arasında sayılabilir.

iPoll Anketleri

iPoll, kullanıcılarının benzersiz bakış açısına güvenen bir başka anket sitesi. Ödemelerinizi Amazon hediye kartı, Paypal ve Apple hediye kartı farklı seçeneklerle alabilmenize imkân tanıyan, enteresan bir kazanç sağlıyor. Sitede genelde kullandığınız ürünler hakkında sorular sorulmakta. Örneğin Bosch marka bir ürünü kullanıyorsanız, bu ürün hakkında kullanıcı odaklı sorulara yanıt veriyorsunuz.

iPoll anketlerinde 5 farklı anket şirketine katılmanız mümkün. Burada Ipsos, SurveySavvy ve GlobalTestMarket ulusal anlamda isim yapmış çeşitli bazı anket sitelerine erişebilirsiniz.

 

 

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL