Ankarakart Bakiye Sorgulama

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Ankarakart Ankara’lıların toplu taşıma araçlarına binişlerinde para yerine kullanabileceği, Ankara Büyük Şehir Belediyesine ait otobüslerde geçerli olan toplu taşıma aracına biniş kartıdır. Ego’ya bağlı olan tüm toplu taşıma araçlarında bu kartı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ankarakart sayesinde artık cebinizde otobüs için bozuk para taşımanıza da gerek kalmayacak. Bu kartı Ego’ya bağlı olan toplu taşıma sistemlerinde kullanabilmek için geçişlerde gerekli manyetik alana sahip olan ekrana doğru tutmanız yeterli olacaktır. Ankara Büyük Şehir Belediyesinin sunmuş olduğu en güzel fırsatlardan biriside Ankara kartınızda ne kadar bakiye kaldığını artık internet üzerinden çok basit şekilde öğrenebiliyor olmanız.

Ankarakart Bakiye Öğrenme (Görüntüleme)

Ankara kartınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için Ego Genel Müdürlüğünün geliştirmiş olduğu sistemi kullanabilirsiniz. Bu sisteme Ego Genel Müdürlüğünün resmi web sitesi üzerinden erişilebilmektedir. Sayfaya ulaştığınızda karşınıza bir harita açılacaktır. Bu haritada Ankarakart dolum ve satış yerleri gösterilmektedir.

  • Bakiye sorgulamak için haritanın sol üst kısımda bulunan Bakiye Sorgulama alanına tıklayınız.
  • Karşınıza Kartınızın ön yüzündeki 16 haneli kart numarasını giriniz diye bir yazı çıkacaktır. Hemen altına 16 haneli Ankarakart numaranızı giriniz ve bakiye sorgula diyiniz.
  • İşlem bu kadar artık ne kadar bakiyeniz kaldığını böylelikle öğrenebileceksiniz. Hemen Ankarakart kalan bakiyenizi öğrenmek için aşağıdaki alana tıklayınız.
  • Ankarakart bakiye sorgulama sayfasına erişmek için tıklayın.

AnkaraKart Bakiye Aktarma Mümkün mü

Eğer siz de elinizde bulunan herhangi bir ankarakarttan diğerine bakiye aktarmaya çalışıyorsanız bu durumda çeşitli araştırmalar içerisine girmişsiniz. Ancak ne yazık ki şu an için herhangi bir karttaki bakiyenin bir başka numaralı ankarakarta aktarılması söz konusu değildir.

AnkaraKart Bakiye Dolum (Yükleme)

Siz de ankarakartınıza bakiye yükleme ya da dolumu yapacaksanız dolum noktalarından birine gitmeniz gerekecektir. Yani online olarak ankarakart bakiye dolumu şu an için söz konusu değildir.

Bunada Göz At  Ato Borç Sorgulama

Ankarakart dolum noktalarını bulmak için tıklayın.

Ego Otobüs Nerede Hizmeti

Bu hizmet sayesinde otobüsün nerede olduğunu öğrenerek durağa vaktinde gidebilir ve zamanınızı iyi şekilde değerlendirme şansına erişebilirsiniz. EGO Otobüs nerede öğrenmek için bağlantıya tıklayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL