Ankara Trafik Yoğunluğu Haritası

Yazar: Emre Diğer Sorgulama Araçları

Büyükşehirlerde yaşamak her yönden zor olduğu gibi birde trafik çilesi vardır. En az İstanbul kadar trafik derdi Ankara’da da mevcuttur. Sabahları işe giderken akşamları iş dönüşlerinde vatandaşların saatlerce yollarda beklediği zamanlar oluyor. Üstelik buna birde yollar kapanır, yol çalışmaları olursa bu trafik iyice kaçınılmaz olur. Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankaralı vatandaşları düşünerek trafik yoğunluk haritası adında bir sistem çıkarmıştır. Bu harita sürekli güncel ve trafik akışını göstermektedir.

Ankaralı vatandaşlar için özel hazırlanmış olan trafik yoğunluk haritasında aynı zamanda Trafik Kameralarını da canlı olarak izleyebiliyor trafiği takip edebiliyorsunuz. Bu harita sayesinde Ankara içerisinde gideceğiniz her yere daha hızlı ulaşmanız mümkün. Haritada sol alt tarafta yer alan yol durumunda kapalı ve çalışması olan yolların yerleri yazmaktadır. Bu ayrıntılara göre yol planı yaparak daha hızlı istediğiniz yerlere gidebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış ve ego sistemi üzerinden vatandaşlara sunulmuş bu hizmette yol durumu renklerle açıklanmıştır. Karışıklığı böylece önleyebilir renklere göre hareket edebilirsiniz. Renklerin anlamları aşağıdaki gibidir.

Kırmızı : Çok Yoğun

Turuncu : Yoğun

Sarı : Akıcı

Yeşil : Açık

Ankara Trafik Yoğunluk Haritası İçin Tıklayınız!

ankara trafik haritası

Haritada ‘Adres Giriniz’ alanına trafik yoğunluğuna bakmak istediğiniz adresi yazarak anında trafik yol durumunu görebilirsiniz.

Bir önceki sorgulama yazımız olan Ego Nerede Sorgulama başlıklı makalemizde Ankara’da Hizmet Veren Ego Otobüsleri Durağa Ne Zaman Gelecek konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunada Göz At  MEB Sınav Yeri Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL