Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Yazar: Emre Sigorta Borç Sorgulama

Müşteri memnuniyetine oldukça önem veren Allianz Sigorta yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak amacıyla bu yola çıkan sosyal bir markadır. Allianz sigorta her türlü işlemini kolayca yapabilmenize olanak sağlar. Allianz Sigorta hasar dosya sorgulama bunlardan biri. Şimdi nasıl yapılacağını açıklayalım.

Allianz sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

Allianz Sigorta hasar dosya sorgulaması için aşağıda yönlendireceğimiz bağlantı üzerinden başlangıç kısmında yer alan hasar işlemleri kısmına gelip “oto/oto dışı hasar sorgulama” seçeneğini seçmelisiniz. Karşınıza çıkan “hasar dosyası görüntüleme/canlı destek” yazısına tıklamalı ve yeni açılacak sayfadaki işlemlerle devam etmelisiniz.

Yeni açılan sayfa hasar dosyası görüntüleme sayfasıdır. Buradan Ana Branş olarak oto veya oto dışı seçeneğini durumunuza göre seçiniz. Daha sonra Dosya Branşı olarak ‘Kasko(K), Trafik(T), Trafik İhtiyari(TI) seçeneklerinden yine size uygun durumda olanı seçmelisiniz. Ardından Hasar Dosya No istenildiği gibi girilmelidir. Poliçe No da girildikten sonra gerekli doğrulamayı yapıp hasar dosya sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Bu işlemler dışında yapabileceğiniz bir diğer işlem seçeneğini ise şu şekilde açıklayabiliriz. Öncelikle iris.allianzsigorta.com.tr adresine girmelisiniz. Açılan sayfada Giriş yazısını tıklamanız ve ardından açılacak sayfaya yönlendirilmeyi beklemelisiniz. Sizden kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyecek olan sayfada bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Şifrenizi unuttuysanız hemen yeni bir şifre edinmek için “şifremi unuttum” demelisiniz. Bilgilerinizi doğru girdikten daha sonra bir “arama” sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada arama yazılı sekmeyi açmalı ve girmeniz gereken bilgilerin gözükeceği bölmeyi görmelisiniz. Hasar dosyası araması yapmak için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı (TCKN) veya Vergi Kimlik Numaranızı (VKN) girmelisiniz.

Aşağıda sorgulama ekranına ilişkin bir görüntü verilmiştir. Sizden istenen bilgiler Hasar dosya numarası ve Poliçe numarası şeklindedir. Bu ekrana ulaşabileceğiniz bağlantı ve diğer detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Bunada Göz At  Hdi Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

allianz-sigorta-hasar-sorgulama

Sonrasında Poliçe No kısmını doldurmanız gerekmektedir. Ardından Hasar Dosya No kısmını da doldurup arama yapmalısınız. Girmiş olduğunuz bilgilerini silmek için veya yeni bir arama yapmak için temizle seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer detaylarını görüntülemek isterseniz bu dosyayı görebilmek için arama sonucu ekrana gelen dosyalar arasından, görüntüleme yapmak istediğiniz dosyayı “Seç” kısmından işaretledikten sonra “Dosya Görüntüle” tuşuna basmalısınız. Bilgilerinizi eksiksiz girdiğiniz zaman hemen aşağıda Hasar Dosyaları Listesi açılacak ve buradan ulaşmak istediğiniz hasar dosya sorgulamasına ulaşabilirsiniz.

Hasar dosya numaranızı veya poliçe numaranızı bilmiyorsanız lütfen Müşteri Hizmetlerini ( 444 45 46 ) arayınız.

Burada sizlerden hasar dosya numarası, poliçe numarası ve sitede bulunan güvenlik kodu istenecektir. Gerekli bilgileri girdikten sonra hemen karşınıza dosyanız ile ilgili bilgiler gelecek ve size oturduğunuz yerden bu bilgiler verilecektir. Kısacası ne telefon ederek ne de ofise giderek bilgi almanıza gerek kalmadan online olarak bu işlemleri alyans sigorta hasar dosya sorgulama sistemi ile yapabileceksiniz.

Eğer sizlerde bu firmadan sigortalatma yaptırdı iseniz, buraya tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

  • mustafa saklı

    dosyayı sorgulayamıyıoruz bunasıl bir işe düştük diğer sigortalar saatlercede bekletse yine bize cevapveriyor inşallah sizlerde aynı sisteme geçersiniz geçmenizi yüce allahtan niyaz ederim

  • Ahmet

    Alyans emeklilik birikimim hakkında bilgi almak istiyorum nekadar birikimim olmus

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL