Adli Sicil Belge Doğrulama

Yazar: Emre Adalet Bakanlığı Sorgulama

Adli Sicil Belge Doğrulama işlemi online olarak yapabilir, işlemleriniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken işlemleri doğru ve sırasıyla uygulamak.

Adli Sicil Kaydı Doğrulama hizmetini kullanarak e-Devlet Kapısından almış olduğunuz Adli Sicil Kaydınızın doğruluğunu,belgenizi teslim ettiğiniz makam barkod kontrolü aracılığıyla kontrol edebilir.

Adli Sicil Belge Doğrulama işlemi için yaklaşık 2 dakikanızı ayırmalısınız.

Adli Sicil Belge Doğrulama nasıl yapılır?

Adli Sicil Belge Doğrulama işlemi toplam 3 aşamalıdır.

  1. Sorgulama Formu
  2. Onay Formu
  3. Sonuç

Adli-Sicil-Belge-Dogrulama

Adli Sicil Belgesi Doğrulama işlemi yaparken dikkat etmeniz gerekenler, doğru bir TC KİMLİK numarası ve geçerli bir Barkod numarası girmek.

İnternet adresindeki e-Devlet Kapısı’ndan alınan adli sicil belgeleri üzerinde güvenlik için barkod numaraları bulunacaktır. e-Devlet Kapısı kullanıcıları, bu belgeyi çıktı alarak ilgili kurumlarla paylaşabileceklerdir. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, belge sahibinin T.C. kimlik numarasını ve belge üzerindeki bu barkod numarasını girmek suretiyle adli sicil belgesinin aslını görüntüleyerek doğrulayabilecektir.

Vatandaşların e-Devlet Kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini doğru olarak girmeleri gerekmektedir.

e-Devlet kapısı üzerinden adli sicil belgesi alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak veya e-imza/m-imza sahibi olmak gerekmektedir. e-Devlet kapısı kullanıcısı olmak için en yakın PTT merkezlerine gidilerek e-devlet şifresi almak yeterlidir.

Belge doğrulamak için tıklayın.

Bunada Göz At  Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Avusturalya'dan Emre. Ruhunuza ve kesenize zenginlik katan bloguma hoşgeldiniz.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL